ŠENKOVSKI ZLATNI U DALJU SA HRVATSKIM REKORDOM 5,40m

Zagreb – 23.06.2013 –  logo_picasa_large SLIKE:         REZULTATI 2.DAN:  VIDEO 4x200m – 2. mjesto

Leon Šenkovski, novi rekorder Hrvatske u dalju za ml.kadet 5,40m

IMG_2259Drugog dana PH za ml.i st. kadete i kadetkinje osvojili smo ponovo 4 medalje. Sveukupno 8 medalja , od toga 2 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane. Moglo je objektivno i realno biti još, no neki zbog termina, neki zbog peha (danas tri četvrta mjesta) nisu mogli do dragocjene kolajne. Mlađi kadeti su najuspješniji sa 4 medalje, 2 zlata i 2 srebra.  Pravi podvig  napravio je danas sjajan, Leon Šenkovski koji je u dramatičnoj završnici skoka u dalj za ml.kadeti iz zone u posljednjem 6 pokušaju prekočio 5,40 izbivši na 1 mjesto uz novi Hrvatski rekord. Uz to osvojio je srebrnu medalju i  u štafeti 4x200m , gdje su i ostali trkači dali maksimum . Marin Fabijanić kao dobar starter, pa borbeni i uporni Lovro Svirač, unatoč problemu s nogom ( malo bolje zagrijavanje),trčao je treću izmjenu Leon Šenkovski ,  koji je predao najbržem Leu Bilmanu. Na kraju 1.50,80 . Srebro  je osvojio i Tomislav Katalenić u skoku s motkom. Zlato mu je izmaklo za 1 pokušaj. Baš kao i Bilmanu bronca na 200m 26,96 , isto vrijeme kao i treći trkač iz ASK-a, ali nije bilo podjele trećeg mjesta. Četvrta je bila Helena Vukoja u visu, Barbara Mucić na 300pr.

Kod mlađih kadetkinja istakli su se Stela Hunjadi (2001 g.) na 200m iako 20. od 54. prijavljene istrčala je 29,75 , uz onaj fini trkački korak, treba samo redovitije dolaziti na trening. Ema Švenda 12. na 600m 1:57,28. Bruna Brozović i Rea Štoković 8 . i 9. u visu 135cm. Kod mlađih kadeta najviše je napredovao Luka Cesar , jedan mirni trkač koji redovito trenira i istrčao je dva osobna rekorda , jučer na 400m 1:03,39 10. mjesto, i  danas na 600m 1:44, 15  8. mjesto. Lovro Svirač i Marin Fabijanić bili su danas 7. i 8. u bacanju kugle.

Kod kadetkinja 4. mjesto u skoku s motkom podjelile su Antonela Miličević i Danijela Pešić. U finalu utrke na 100pr. trčala je Antonela Tardelli i osvojila je 7. mjesto. Marta Lauda bila je 4. u kladivu i 6. u disku i 7. u kugli. Šesto mjesto osvojila je i štafeta 4 x300m (Tardelli,Miličević,Orešković,Mucić).

Kod kadeta Tomislav Dujmović je bio 8. na 300pr, a drugi Tomislav Novosel koji voli trčati duže dionice , nakon jučerašnjeg osobnog rekorda na 1000m, danas je bio 6. na 3000m.