Preko 250 natjecatelja na Proljetnom prvenstvu atletske škole

U nedjelju, 14.4. na atletskoj stazi “Svetice” održano je Proljetno prvenstvo atletske škole na kojem ne nastupilo čak preko 250 natjecatelja uzrasta od cicibana do kadeta.

Kadeti su se natjecali u utrkama na 60m, 1000m/600m i u bacanju kugle. Najbrža kadetkinja na 100m bila je Lana Horak sa rezultatom 13,43, iza nje Ema Brezarić sa rezultatom 13,91 dok je treće mjesto osvojila Ema Slade (14,04).U muškoj konkurenciji pobijedio je Karlo Kuzmanić (12,79), drugo mjesto pripalo je Peri Spajiću (12,86) dok je treći bio Borna Ćurić sa rezultatom 13,01. Helena Hren je slavila u utrci na 600m 1:46,7), drugo mjesto je osvojila Dora Zec (1:52,0), a treće Vida Tomašković (1:52,3). Karlo Kuzmanić pobijedio je u utrci na 1000m (2:48,1), drugi je bio Filip Roso (2:55,3), a treći Mario Bošnjak (3:00,6). U bacanju kugle kod kadetkinja je nabolja bila Sofija Ružić (9.33m), druga je bila Ema Brezarić (9.00m), a treća Petra Kolak (7.79m). Kod kadeta najbolji je bio Kristijan Štefić (12.84m), drugi je bio Lovro Iveljić (10.93m), a treći Josip Uvodić (10.15m).

Mlađi kadeti natjecali su se u utrci na 60m, 400m i u bacanju vortexa. U utrci na 60m za mlađe kadetkinje najbrža je bila Vita Perutina (8,37), drugo mjesto je osvojila Helena Pavlek (9,00) , a treće Kiara Delić sa rezultatom 9,03.

Kod mlađih kadeta na 60m najbrži je bio Matej Belas (8,41), drugo mjesto je osvojio Mislav Cigit (8,68), a treće Patrik Chirila (9,32).

U utrci na 400m je pobijedila Mia Prevendar (1:07,0), druga je bila Lana Raić (1:08,3), a treća Katja Perić sa rezultatom 1:09,9. Kod ml. kadeta najbrži je bio Matej Belas (1:01,2), drugi je bio Patrik Chirila (1:08,5), a treći David Trupeljak (1:11,9).

Vortex je najdalje bacila Eva Ružić (43.00m), druga je bila Kiara Delić (36.40m), a treća Paola Delić sa rezultatom 36.20m. U muškoj konkurenciji najbolji je bio Toma Kranjčević (40.20m), drugi je bio Mislav Cigit (39.40m), a treći Zvonimir Šušnjar (37.20m).

Cicibani su se natjecali u utrci na 60m i u skoku u dalj. Kod cicibanki na 60m najbrža je bila Ema Jukić (9,78), druga je bila Karmen Perutina (10,34), a treća Franka Bilić (10,47). Kod cicibana je slavio Aleksandar Skenderija (9,89), drugi je bio Ivor Jakovac (9,96), a treći Petar Ugarković (10,34).

U skoku u dalj kod cicibanki najbolja je bila Karmen Perutina (3.01m), druga je bila Lea Utrobčić (2.95m), a treće mjesto je osvojila Ema Jukić (2.93m). Kod cicibana je najdalje skočio Ivor Jakovac (3.37m), drugi je bio Aleksandar Skenderija (2.96m), a treći Vid Sušić (2.91m).

Limači i limačice su se natjecali u višeboju, u utrci na 200m, skoku u dalj te u bacanju vortexa.

Kod limačica prvo mjesto je osvojila Karla Jurkovac, druga je bila Sunčica Kampić, a treće mjesto je osvojila Mia Bešlić. Natjecale su se u utrci na 200m u skoku u dalj i u bacanju vortexa, a Karla je pobijedila u sve tri discipline.

Kod limača je slavio Andrija Križanac, drugo mjesto je osvojio Bartol Budinščak, a treće mjesto je osvojio Frane Krnić. Svatko od njih je pobijedio u jednoj disciplini, Bartol je bio najbrži na 200m, Frane je najdalje skočio i dalj dok je Andrija najdalje bacio vortex.