Bojana Bjeljac trčat će u petak maraton na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi.
Kao što je zbog velikih vrućina u tom dijelu svijete Svjetsko prvenstvo pomaknuto na početak jeseni, tako će iz istih razloga maratonska utrka startati – u ponoć (u 23 sata po našem vremenu)!
Naša najbolja dugoprugašica, koja je ove godine maratonsku utrku u Hannoveru istrčala za odličnih 2:31:26, svjesna je da se u katarskim uvjetima od maratonki ne mogu očekivati vrhunski rezultati.
„Nemam neka ogromna očekivanja. Treba biti realan, u takvim uvjetima je teško očekivati osobni rekord, tako da me čeka borba za plasman. Trči se po noći, pa neće biti sunca, ali velika koncentracija vlage u kombinaciji s temperaturom isto je kao da prži sunce. Važno je u takvim uvjetima ne krenuti prebrzo“, rekla je Bojana uoči odlaska u Katar.
Na startnoj listi je 69 maratonki, a uz Bojanu će u utrci biti još dvije hrvatske atletičarke, Matea Parlov Koštro i Nikolina Šustić Stanković.