Bojana Bjeljac nije stigla do cilja dramatičnog ponoćnog maratona na Svjetskom prvenstvu u Dohi.
Naša najbolja dugoprugašica je odustala na 17. kilometru utrke u kojoj se do tog trenutka nalazila u sredini poretka. Utrku nije završila ni druga hrvatska maratonka Mata Parlov Koštro, dok Nikolina Šustić zbog trovanja hranom nije ni startala.
“Ne mogu vam to opisati, pretoplo je i uvjeti nisu dobri, bila je to prava katastrofa za trčanje, pa je za mene najbolja opcija bila da stanem jer nisam više mogla izdržati. Osjetila sam da više nemam energije u nogama, osjetila sam slabost, temperatura tijela mi je bila previsoka i morala sam stati”, rekla je Bojana nakon odustajanja.
Na startu utrke temperatura zraka bila je 32 stupnja, a vlaga u zraku čak 73 posto, pa utrku nije završilo čak 28 od 68 maratonki koje su startale, što je najveći broj odustajanja u povijesti maratona na svjetskim prvenstvima.
Pobijedila je Kenijka Ruth Chepngetich s 2:32:43, što je najlošiji pobjednički rezultat na svjetskim prvenstvima dosada.