Tužna vijest: U Zagrebu preminuo Srećko Štiglić

U Zagrebu je u 78. godini preminuo Srećko Štiglić bivši hrvatski rekorder u bacanju kladiva s hicem od 71,36 m s kojim je 4. na listi svih vremena u Hrvatskoj.

Rođen u Zagrebu 11. lipnja 1943. bio je član AK Dinamo od 1957. i jedan je od najuspješnijih Dinamovih atletičara svih vremena. Bio je sudionik Olimpijskih igara u Münchenu 1972. godine, gdje je u finalu osvojio 14. mjesto, Mediteranskih i Balkanskih igara te Europskog prvenstva gdje je bio 13. u finalu.

Bio je prvak Mediterana u Alžiru 1975., a u Izmiru 1971. i u Splitu 1979. osvojio je broncu. Imao je 68 nastupa za reprezentaciju Jugoslavije , a izabran je za najboljeg atletičara Hrvatske 1971. i 1972. godine. Godine 1971. pobjedio je na Balkanskim atletskim Igrama na stadionu kojeg je najviše volio – Maksimir, Zagreb. Njegovih 22 naslova prvaka države jedinstven je pothvat u svijetu sporta.

Na prvom prvenstvu samostalne Hrvatske 1992. osvojio je naslov prvaka u bacanju kladiva. Po završetku karijere bio je ugledni zagrebački obrtnik.

Svoj rekord postigao je na Memorijalu Borisa Hanžekovća 1984 godine. O svojim trenerima govorio je sa velikom zahvalnošću, a mlade atletičare u klubu i reprezentaciju uvijek je podržavao uz savjete stečene velikim iskustvom na natjecanjima sa najvećim svjetskim kladivašima.

“Štigla” kako smo ga od milja zvali i nadimak koji su svi u svijetu uvažavali , svojim prepoznatljivim stilom uvijek je unosio dobar duh i pozitivan stav među članovima kluba kako na natjecanju tako i na treningu . Nedjelja prijepodne bio je dan , kada smo provodili brojna druženja sa bacačima, trkačima i ostalima, evocirajući uspomene na brojna natjecanja.

Uprava i članovi kluba  AK Dinamo-Zrinjevac ovom prilikom izražavaju najdublju sućut obitelji i prijateljima našeg Srećka.

Posljednja zbogom legendo !