Novih 10 pehara krasi police najtrofejnijeg atletskog kluba u Hrvatskoj. U Varaždinu je jučer održano dugo očekivano Ekipno PH u krosu. Natjecanje koje je prošle godine odgođeno, održano je uz pridržavanje epidemioloških mjera u organizaciji AK Varaždin. Uz nenamjerne greške prilikom obrade rezultata, čestitke organizatoru na trudu i sjajno pripremljenoj stazi uz lijepo sunčano vrijeme. Najmasovnije i najzahtjevnije natjecanje prošlo je s puno emocija, neizvjestnosti, izjednačenosti u bodovima. Bilo je tu velike borbenosti, srčanosti, nažalost i poneka ozljeda, no sve je to sastavni dio krosa. Staza je bila travnata, ravna i pregledna, sa dvije zapreke od sijena, ukupne duljine 1km. Maksimalan broj trkača i trkačica je bilo 5 po ekipi u svakoj kategoriji. Troje ih se bodovalo za plasman, dok su četvrti i peti u ekipi svojim plasmanom “pomicali” u redoslijedu ostale trkače iz drugih klubova. Pobjeda je nosila 15 bodova, drugo mjesto 12. treće 10., četvrto 9, peto 8 i tako do 12. mjesta koje vrijedi 1 bod. U odnosu na prošli kros vidljiv je napredak kod naših ekipa za koji su trčali i preponašice, sprinterice, visašice, četristometraši.
Dinamovci su nastupili sa 11 ekipa u muškoj i ženskoj konkurenciji. Čestitke idu svim ekipama, a najbolji su bili mlađi juniori pobjednici na 4km ( Jambrešić (1.), Alpeza (5.), Ravić (8.) i Leopold (29.). Uvjerljivo najbrži mlađi junior je sve bolji i bolji Nino Jambrešić pobjednik utrke sa 13,07min. Najveći posao odradile su seniorke na 4 i 8km. U samo 40 minuta odmora odradile su dvije utrke. Bojana Bjeljac (1.,1.), Maja Pačarić (4.,6.), Sara Vidaković (10.,16.), Petra Grčević (12.,11.). Najbolja naša trkačica Bojana Bjeljac odnijela je dvije pojedinačne pobjede, dok su kao ekipa osvojile 2.mjesto. Boki je na 4km rutinirano slavila, dok je na 8km u najjačoj konkurenciji do pobjede došla finišem u zadnjih 150m. Na 8km kao peta u ekipi , svoj prvi nastup za klub odradila je Ana Filipović (34.).
Juniori Sarić (3.), I.Hriberski (8.), Kramarić (9.), Babić (16.) također su bili drugi.Posebno se istakao Matko Sarić, treći u cilju, koji je pobjedio nominalno puno jače trkače po rezultatima od sebe.
Mlade Dinamove snage u “stampedo utrkama” osvajaju dva pehara. Mlađi kadeti su bili drugi na 1km Sokač (7.) , Videc (15.), Pešić (16.), Jurić (40.). Iako su pod budnim okom roditelja i trenera Videc i Pešić uletili u lijevak u cilju kao 13. i 14. nije bilo potrebe za prigovorom jer nije ništa mijenjalo u poretku. Mlađe kadetkinje na 0,8km u sastavu Svrtan (12,), Bušić (16.), Kadić (18. ) , Sesartić (33), Perić 34.) , podižu pehar za treće mjesto. Prve tri naše su bile blizu i to je prednost ekipe gdje treća trkačica ne zaostaje u poretku puno za drugom. Pehar za treće mjesto osvojile su i mlađe juniorke Katanec (5.), Cigić (8.), Grd (18.), Barbić (25). Tu smo imali peh da se naša najbolja trkačica Dora Brzović ozljedila i morala je odustati.
Na kraju žene osvajaju ukupno 60 bodova i ukupno su druge, a muški 45 bodova i ukupno su treći. Sveukupno sa 105 bodova smo drugi.
Čestitke još jednom svima na nastupu i borbenosti.







