Atletski miting Rijeka 2022: Leko prvi put diskom preko 50m, Markoviću najvrjedniji rezultat mitinga
U utorak, 10. svibnja održan je atletski miting u Rijeci na kojem je nastupilo 13 naših atletičara.
Lucija Leko je prvi put u svojoj karijeri disk bacila preko 50m, točnije 50.24m i zauzela prvo mjesto kao i u bacanju kugle sa hitcem 13.55m.
Martin Marković također je osvojio prvo mjesto u bacanju diska sa hitcem od 61.21m i to je ujedno bio i najvrjedniji rezultat natjecanja. U bacanju diska natjecala se i naša Vita Barbić koja je osvojila peto mjesto sa rezultatom 36.91m. Prvo mjesto u utrci na 100m osvojila je Lea Bubalo (12.49s) dok je Klara Kapac zauzela četvrto mjesto sa vremenom 12.86s. U utrci na 100m kod seniora, Dominik Sesvečan osvojio je treće mjesto (11.42s), Lovro Rosandić četvrto mjesto (11.64s), a Filip Sesvečan sa vremenom od 12.15s zauzima osmo mjesto. Karlo Videka na 800m osvaja četvrto mjesto sa vremenom 1:52.78s. Treće mjesto na 300m u konkurenciji seniorki osvaja Klara Kapac sa vremenom 40.93s. U istoj disciplini kod seniora, Lovro Rosandić zauzima drugo mjesto (36.56s) dok je Dominik Sesvečan bio četvrti sa rezultatom 37.54s. U utrci na 1500m, Dora Brzović osvaja drugo mjesto sa rezultatom 4:48.69s, Petra Katanec četvrto mjesto (4:54.10s), a šesto mjesto Laura Grbavec (5:15.23s).
Čestitke svim našim atletičarima i njihovim trenerima!
Fotografije možete pogledati OVDJE