Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete: sedam osvojenih medalja za naše atletičare

Drugi dan za redom u atletskoj dvorani na Velesajmu održalo se Dvoransko prvenstvo Hrvatske, ali ovoga puta za mlađe kadete i mlađe kadetkinje. Naši atletičari osvojili su sedam medalja i ako tome pridodamo pet osvojenih jučer, ovoga vikenda naši najmlađi su osvojili ukupno 12 medalja. 

Naslov državnih prvakinja osvojile su Lana Horak u skoku u dalj sa rezultatom 5.08m te Roza Sesartić u utrci 55m prepone sa rezultatom 9,09.

Srebrnu medalju je osvojio Lovro Sakač u skoku u vis sa preskočenih 139cm. 

Eva Pavković osvojila je brončanu medalju u bacanju kugle sa rezultatom 11.69m. U muškoj konkurenciji bacanja kugle na postolju su bila čak dva predstavnika Dinama; Kristijan Štefić je osvojio srebrnu medalju sa rezultatom 10.12m dok je Josip Uvodić kuglu bacio 9.65m što mu je donijelo brončanu medalju. 

Ženska štafeta 4x200m u sastavu Jana Pirš, Lana Horak, Dina Bulić, Roza Sesartić osvojila je srebrnu medalju sa rezultatom 1:54,47. 

Par naših atletičara nastupilo je izvan konkurencije i ostvarilo odlične rezultate. Lea Bubalo je u skoku s motkom sa novim osobnim rekordom 3,60m osvojila drugo mjesto. Lea je i u utrci na 50m također osvojila drugo mjesto sa rezultatom 6,77. Karlo Videka nastupio je drugi dan za redom, a ovoga puta u utrci na 400m gdje je osvojio prvo mjesto sa rezultatom 49,74. 

Treće mjesto osvojila je Ema Cetušić Jakopović sa rezultatom 3,60m u skoku s motkom isto kao i Olja Galić u utrci na 600m sa rezultatom 1:35,47.

Čestitke svim našim atletičarima, a posebno onim najmlađima na izvrsnim rezultatima. 

REZULTATI