Ekipno prvenstvo Europe: Bloudeku prvo mjesto, Drljačić do osobnog rekorda

Ekipno prvenstvo Europe održava se u poljskoj Silesiji od 20. do 23. lipnja. Prvog dana natjecanja nastupilo je petero naših atletičara.

Prva je na borilište izašla Lucija Leko koja je u bacanju kugle osvojila deseto mjesto sa rezultatom 13.74m i tako donijela 7 bodova za reprezentaciju.

Veronika Drljačić istrčala je sjajnih 400m, prvi put u karijeri ispod 53 sekunde i novi osobni rekord, 52.97 osigurao joj je sedmo mjesto i 10 bodova za reprezentaciju.

Bojana Bjeljac je u utrci na 5000m osvojila peto mjesto sa rezultatom 15:44,57 (12 bodova). Sjajna utrka, samo sekundu slabija od hrvatskog rekorda.

Marija Tolj je u bacanju diska osvojila treće mjesto sa rezultatom 57.06m i donijela 14 bodova reprezentaciji.

Zadnji Dinamovac na terenu, ali vrijedan čekanja bio je Marino Bloudek. Sjajnim finišem Marino se izborio za prvo mjesto u utrci na 800m i na kraju ju završio u vremenu 1:47.11 za maksimalnih 16 bodova za reprezentaciju.

Čestitke svima!

REZULTATI