HALS 3. kolo: Luka Fučko novim osobnim rekordom se približio na 9 stotinki do državnog rekorda

U nedjelju, 22. svibnja održano je 3. kolo HALS-a u Karlovcu. Ekipa Dinamo-Zrinjevca osvojila je mnoštvo medalja i ostvarila puno dobrih rezultata. U ukupnom poretku klubova kod kadeta Dinamo-Zrinjevac je zauzeo prvo mjesto isto kao i u konkurenciji mlađih kadeta. U konkurenciji kadetkinja naš klub osvojio je drugo mjesto isto kao i kod mlađih kadetkinja.

Svakako vrijedi istaknuti rezultat Luke Fučka u sjajnoj utrci na 200m. Naime, Luka je istrčao je novi osobni rekord koji sada iznosi 22.46s te se tako približio na 9 stotinki do državnog rekorda za kadate koji iznosi 22.37s. 

Luka Vukobratović istrčao je novi osobni rekord na 800m koji sada iznosi 2:03.27 i zauzeo drugo mjesto. Odin Sokač također je poboljšao svoj osobni rekord na 800m koji sada iznosi 2:19.43 i tako zauzeo drugo mjesto u utrci za kadete. Lovro Pešić u bacanju vortex-a, također je popravio je svoj osobni rekord koji sada iznosi 50.57m i osvojio zlatnu medalju. Nina Perić u utrci na 800m zauzela je peto mjesto sa novim osobnim rekordom 2:27.83s.

Lana Marković disk je bacila 33.80m i zauzela prvo mjesto isto kao i Petra Katanec u utrci na 2000m zapreke sa rezultatom 7:37.52s. U bacanju kugle (4kg), Igor Šumak je osvojio zlatnu medalju sa hitcem od 9.90m dok je Daniel Vulama kuglu bacio 8.95m i osvojio treće mjesto. U skoku s motkom za kadete, David Canjko preskočio je 2.30m i zauzeo prvo mjesto. Iva Sušac osvojila je zlatnu medalju u skoku u vis sa preskočenih 1.54m dok je Lucija Novak skočila 1.51m i osvojila srebrnu medalju.

U utrci na 100m za mlađe kadete, Ivan Novak osvojio je srebrnu medalju sa rezultatom 13.33s, a odmah iza njega, treće mjesto osvojio je Dino Videc (13.47s). Uz brončanu medalju, Dino Videc osvojio je i srebrnu medalju u skoku u dalj sa rezultatom 4.86m. Pero Spajić osvojio je zlatnu medalju u utrci na 80m prepone sa vremenom 13.32s. 

U utrci na 800m Ana Filipović osvojila je drugo mjesto sa rezultatom 2:30.33s isto kao i Josipa Hriberski u utrci na 200m za mlađe juniorke sa rezultatom 26.11s. 

Lovro Rosandić osvojio je treće mjesto u seniorskoj utrci na 200m sa rezultatom 23.17s dok je u utrci na 110m osvojio drugo mjesto sa rezultatom 16.10s. Martin Leopold u utrci na 200m za mlađe juniore osvojio je treće mjesto sa vremenom 23.54s isto kao i Ivona Didović u utrci na 600m za mlađe kadetkinje sa rezultatom 1:46.31s. Također, Tonka Kadić osvojila je brončanu medalju u utrci na 80m prepone sa rezultatom 13.83s. 

U skoku u vis za mlađe kadetkinje, Sofija Ružić osvojila je srebrnu medalju (1.36m), a Tara Valpotić brončanu sa rezultatom 1.30m.

U mješovitoj štafeti za kadete/kadetkinje (4×300) u sastavu L. Novak, I. Sušac, D. Vulama, I. Šumak Dinamo je osvojio treće mjesto. U štafeti 4x200m mlađe kadetkinje i mlađi kadeti  Dinama osvojili su prvo mjesto (S. Ružić, T. Kadić, I. Novak, D. Videc).

Čestitke svim našim atletičarima na sjajnim rezultatima!

Fotografije sa natjecanja možete pogledati OVDJE

REZULTATI_HALS__3kolo