Marija Tolj dobila je još jedno veliko priznanje za svoje odlične ovogodišnje rezultate.
Mlađeseniorska prvakinja Europe u bacanju diska pozvana je u reprezentaciju Europe za dvoboj protiv SAD-a, koji će se 9. i 10. rujna održati u Minsku! Marija će braniti boje Europe uz olimpijsku, svjetsku i europsku prvakinju Sandru Perković te još dvije europske diskašice.
Treći hrvatski predstavnik u ovom novopokrenutom natjecanju bit će bacač kugle Filip Mihaljević.
Format natjecanja je vrlo jednostavan. Za svaku će reprezentaciju u pojedinoj disciplini nastupiti po četvero atletičara odnosno atletičarki, pobjednik će dobiti devet bodova, drugoplasirani sedam, trećeplasirani šest i tako sve do osmog mjesta koje donosi jedan bod. Ukupan zbroj bodova dat će pobjednika dvoboja.
Pobjednici u svakoj disciplini bit će nagrađeni sa 7000 eura, a ukupni nagradni fond iznosi 818.000 eura.