Međunarodni atletski miting “Ptuj 2022”: Tri srebrne medalje za naše bacače

U utorak, 24. svibnja u Ptuju (SLO) održan je Međunarodni atletski miting Ptuj 2022 i 2. Memorijal Roberta Preloga. Naši bacači osvojili su tri srebrne medalje.

Martin Marković osvojio srebrnu medalju u bacanju diska sa hitcem od 61.87m. Martinov najbolji hitac ove sezone je onaj iz Splita sa Zimskog bacačkog prvenstva, 63.22m. Matiji Greguriću u bacanju kladiva je za 30cm izmaknulo prvo mjesto pa je tako sa hitcem od 71.50m osvojio srebrnu medalju. U bacanju diska za atletičarke, Lucija Leko također je osvojila srebrnu medalju sa rezultatom 49.21m. Lucija je tako još jednom potvrdila ispunjenu normu za svjetsko juniorsko prvenstvo u Caliju (COL). U bacanju koplja natjecao se Vid Šupih-Kvaternik te je sa hitcem od 56.08m osvojio četvrto mjesto. 

Čestitke svim našim atletičarima i njihovim trenerima.

Rezultati_Ptuj