PH u višebojima: Šumak i Oraščanin zlatni, Horak brončana

Ovog vikenda, 29. i 30. travnja u Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u višebojima. Naši atletičari osvojili su tri medalje i tako nam osigurali prvo mjesto u ukupnom poretku klubova na Prvenstvu.

Igor Šumak uvjerljivo je pobijedio u osmoboju za kadete sa osvojenih 4630 bodova. Igor je pobijedio u u čak 7 od ukupno 8 disciplina: 100m (12,07), 100m prepone (14,44), skok u vis (1,71m), bacanje koplja (31.08m), 1000m (2:59,98), skok u dalj (5.52m), bacanje kugle (11.13m), 300m (38,83).

Zlatnu medalju osvojila je i Ema Oraščanin u troboju za limačice sa ukupno osvojenih 1026 bodova. Ema je nastupala u disciplinama: 200m (30,12), skok u dalj (4.21m) i vortex (33.56m).

Lana Horak osvojila je brončanu medalju u četveroboju za mlađe kadetkinje sa osvojenih 2041 bod. Lana je nastupila u disciplinama: 80m prepone (13,69), skok u vis (1,39m), bacanje kugle (7.73m), 400m (1:03,57).

Čestitke svim našim natjecateljima na sjajnim rezultatima!

REZULTATI

FOTO: Renato Branđolica