
Zagreb – 13.lipnja 2015 – Na stadionu Mladosti uz Savu završeno je po prvi puta jednodnevno seniorsko ekipno Prvenstvo Hrvatske za 2015 godinu. Na programu su bile sve discipline , 38 u obje konkurencije , a po IAAF bodovima bodovao se po jedan najbolji rezultat iz svakog kluba. Na kraju su i seniori i seniorke , kao i prijašnjih godina bili najbolji. Seniori su bili prvi sa 16.308 bodova , ispred Agrama 15.387 i Zagreb -Ulixa 13.124. Seniorke su bile još uvjerljivije sa rekordnom razlikom od 2519 bodova. Skupile 16.153, Agram 13. 634, a Zagreb -Ulix 12.153 bodova.
Najbolji pojedinac natjecanja je Marin Premeru, pobjednik u bacanju kugle sa 20,21m što vrijedi 1133 boda, od naših cura najvrijedniji rezultat postigla je Paola Borović u skoku u dalj 6,30 m, 1052 boda. (uz mali nedozvoljeni vjetar u leđa 2,4m/s). Njen drugi skok je regularan od 6,24m, što joj je novi osobni a ujedno i klupski rekord.
Roland Varga u bacanju diska je bio prvi sa 1102 boda, za rezultat 62,29m. Dino Pervan skupio je 1053 boda u skoku dalj, za drugo mjesto s 7,61m, a drugi je bio i Željko Vincek sa 47,09 1039 bodova.
Pobjedio je još i Ivan Malić na 300m sa 8:37,76, a blizu 1000 bodova bio je i drugoplasirani Matija Gregurić junior koji je bacao kladivo 7kg do osobnog rekord 67,00m. vrijedan 987 bodova. Hrvoje Sedlar je bio drugi u skoku smotkom 4,90m , 967 bodova.
Dečki su vodili neizvjesnu borbu do samog kraja, ali na kraju je ipak presudila kvaliteta naših najiskusnijih članova. Čestike svima koji su nastupili i donosili bodove.
Cure su uvjerljivo slavile, a kao i dečki bile su koncentrirane do samog kraja. Čak i na proglašenju nije bile neke pretjerane euforije, znalo se što se od njih očekuje i kao i dečki to su vrhunski napravili. Dvije slike, dva pehara, dvije pobjede, i roštilj u organizaciji AK Agram kluba organizatora. DINAMO JE PRVAK ZA 2015 GODINU!
Anita Banović pobjednica na 200m sa 24,30 1007 bodova, Matea Parlov osobni rekord na 3000m 9:29,59 1009 bodova, Marina Banovič na 400m prva sa 1;01,20 , 990 bodova , Lucija Zubčić pobjednica sa 174cm u skoku u vis 961 bod i Paola Borović koja je nakon pobjede u dalju , bila i najbolja u troskoku sa 12,97, 998 bodova. Samo ona je donijela 2050 bodova.
Katarina Gašparović je bila pobjednica u bacanju koplja, a Anamari Kožul u bacanju kladiva. Ukupno djevojke 8 pobjeda. a, dečki 3, .Sveukupno 11 pobjeda. ČESTITKE!




