Ovog vikenda, 18. i 19. ožujka u Zagrebu je održano Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke te kadete i kadetkinje.
Najbolja je bila Vita Barbić koja je u svoja tri nastupa osvojila tri zlatne medalje i bacila tri nova osobna rekorda. U konkurenciji mlađih juniorki u bacanju kugle je pobijedila sa hitcem od 13.72m, u bacanju diska je bila najbolja sa rezultatom 43.05m dok je koplje dobacila do 52.77m i tako ovog vikenda postala trostruka prvakinja Hrvatske.
Na korak do medalje bile su Eva Pavković u bacanju kugle za kadetkinje koja je sa rezultatom 10.13m osvojila četvrto mjesto kao i Lucija Novak u bacanju koplja za mlađe juniorke sa rezultatom 34.31m.
Sara Jovanović osvojila 9. mjesto sa hitcem od 8.98m u bacanju kugle za kadetkinje. Tena Sakač je u bacanju koplja za mlađe juniorke osvojila peto mjesto sa rezultatom 29.48m dok je Igor Šumak u bacanju koplja za kadete osvojio 12. mjesto sa rezultatom 22.18m.
Čestitke našim atletičarima i njihovim trenerima!